New Energy

 

 


 New Energy

          

 

   Mevcut Hidroelektrik santrallerin hantal dönüşüm tekniği

 Hidroelektrik santrallerinde suyun potansiyel enerjisi dönüşüm teknolojisiyle son derece düşük güç üretilebilmektedir. Bunun kanıtı gözle görülür elle tutulur olarak türbinden çıkan suyun gücünden fazla bir potansiyel enerji dönüşümü sağlanmadığı görülecektir.

Yeni potansiyel enerji dönüşüm sisteminde suyun debisi 5 metre küb olduğunda 100 metre yükseklikteki yeni teknoloji ile yerçekimi ivmesi hariç ilk başlatıldığı andaki tork 500 tondur. Üretime geçildiği andaki tork 500x9.8=4900 tondur.

Mevcut sistemde ihtiyaç dışı olduğu halde üretimi sağlanan elektiriğin daha fazlası pompalara aktarılarak suyun geri yüklenmesi için harcanmaktadır.

Yeni sistemde geri yükleme, sıfır maliyetli yeni sistemle sağlanıp barajların dolu kalması sağlanabilmektedir.

   Dalga enerjisi ile elektrik enerjisi üretimi

 

Dünyanın bir çok Ülkesinde dalga enerjisinden elektrik enerjisi üretimi çalışmalarına çok yüksek paralar harcanmakta ve teşvik edilmektedir.

Ülkemizde dalga enerjisi kimsenin tahmin edemediği yüksek enerji dönüşümü sağlayan ve Dünyada şu ana kadar yapılabilmiş olan dalga enerji sistemlerinin en iyisinden 33 kat daha yüksek bir teknolojiyi hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Yeni teknoloji ile okyanusların ortasında bile enerji üretimi sağlayabilme imkanımız mevcuttur.

Her gemide sistemin bulunması elektrik enerjisi ihtiyacının karşılanacağı gibi akü depolama sistemi kurulduğunda arızalı dahi olsa elektrik motoruyla yoluna devam etme şansı mevcuttur.


 

 Yatay düzlemde, benzersiz yoğunlukta enerji dönüşümü sağlayabilen "kanal enerjisi" ile elektrik enerjisi üretimi, soğuk hava depo sistemleri, kontrollü sulama, sulanamayan yüksek kodlara su pompalama sistemi, seraların ısıtma-soğutma sistemi ile barajlara kullanılan suyun tamamına yakınını geri yükleme olanağı sunma özelliğindedir.

img3.gif


[Home] [Giriş] [Enerji AR-GE] [Personel] [Patent Borsası] [Ürünler] [Fabrikalar]

 Copyright (c) 2016.
recep.kurt@enerjiarge.com.tr